5/5 - (1 امتیاز)

شاید شنیدن این جمله بسیار عجیب باشد، اما عبارت طلاق اینترنتی یسکی از مواردی است که این روزها بسیار جستجو می شود. زندگی ماشینی و مشغله های فراوان باعث شده اکثر امور به صورت غیر حضوری و یا حتی آنلاین صورت بگیرید. اموری نظیر مشاوره حقوقی و نیز انجام امور مربوط به وکالت نیز از این امر مستثنی نیست.

در برخی از موارد نیز امکان دسترسی به وکیل خوب برای برخی از افراد مانند ساکنین شهرستان ها و یا افراد مقیم خارج از کشور وجود ندارد. به همین جهت با جستجو در اینترنت به دنبال وکیل آنلاین خوب هستند که پرونده خود را به وی بسپارند. به همین جهت در این مقاله در مورد راهکارهای طلاق اینترنتی و نیز نحوه اعطای وکالت به وکیل صحبت شده است.

طلاق اینترنتی

راهکارهای طلاق اینترنتی

عموم افرادی که مشکل وقت دارند و از طرفی به جدایی فکر می کنند به دنبال راهی برای طلاق اینترنتی هستند. این نوع از جدایی در مورد طلاق توافقی و یا طلاق یکطرفه قابل پیاده کردن می باشد. قبل از هر چیز باید ابتدا از تخصص وکیل در امور مربوط به طلاق و یا خانواده مطمئن شوید. به همین منظور حتما باید قبل از اعطای وکالت به وکیل، با وی مشاوره حقوقی آنلاین و یا تلفنی داشته باشید.

برای انجام طلاق اینترنتی باید مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا با جستجو در اینترنت باید یک دفتر وکالت و یا موسسه حقوقی معتبر را بیابید که در زمینه انواع طلاق فعالیت داشته باشند.
  • پس از انجام مشاوره حقوقی و اطمینان از تخصص و تبحر وکیل، باید از طریق سامانه ثنا به وی وکالت دهید. حتما قبل از در اختیار قراردادن رمز وکالت، قرارداد الکترونیک را مطالعه کنید.
  • از وکیل و یا موسسه بخواهید که به صورت مستمر از طریق اینترنت شما را در جریان امور انجام شده قرار دهند.
  • در نهایت پس از صدور رای و قطعیت آن می توانید نسبت به اجرای رای نیز اقدام کنید. حتی با اعطای وکالت مدنی نیز می توانید اجرای صیغه طلاق را به وکیل محول نمایید.

طلاق توافقی آنلاین

یکی از انواع طلاق که با روش طلاق اینترنتی به راحتی انجام می شود، طلاق توافقی است. زن و شوهری که در مورد مسائل مربوط به طلاق به نتیجه کامل رسیده اند، می توانند کار خود را به یک وکیل طلاق توافقی خوب بسپارند تا وی کارهای مربوط به طلاق را برای آنان انجام دهد. زوجین پس از تماس با وکیل می توانند متن توافقات خود را در مورد مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزندان، جهیزیه و … به صورت آنلاین به وکیل بدهند و وکیل براساس همان مدارک اقدام نماید.

ارسال مدارک نظیر تصویر شناسنامه و عقد نامه از طریق پیام رسان ها و یا ایمیل ممکن است. به طور کلی طلاق اینترنتی در حالت طلاق توافقی بسیار ساده و آسان تر از حالت های دیگر است.

این گزینه برای افرادی که در شهرستان و یا خارج از کشور زندگی می کنند و میخواهند پرونده طلاق توافقی آنان از طریق تهران انجام شود، بسیار مناسب است.

طلاق اینترنتی یکطرفه

در بسیاری از موارد، طلاق به صوت توافقی انجام نمی شود. در واقع یک طرف خواهان طلاق است. در این شرایط نیز در صورت وجود دلیل انجام طلاق اینترنتی ممکن است. اگر آقا قصد طلاق دادن همسر خود را داشته باشد، نیاز به دلیل ندارد. اما باید حقوق مالی همسر خود را پرداخت کند. به همین جهت پس از انجام کارهای مربوط به وکالت، وکیل طلاق برای وی اقدام می کند. در نهایت پس از صدور رای و پرداخت حقوق مالی زوجه مرد می تواند طلاق را انجام دهد.

البته در صورتی که مرد دادخواست اعسار را مطرح کند و مورد قبول دادگاه واقع شود، با همان مبلغ پیش قسط نیز طلاق اجرایی می گردد. نکته مهم این است که در صورتی که مرد به صورت اینترنتی به وکیل وکالت دهد، در هیچ کدام از مراحل دادگاه نیاز به حضور وی نخواهد بود.

در مورد زوجه، زن باید دلیل محکمه پسند برای طلاق داشته باشد. برای این منظور بهتر است که حتما قبل از هر گونه اقدامی تمامی مدارک برای وکیل به صورت اینترنتی ارسال شود. در نهایت، پس از بررسی کامل باید اصل مدارک به دست وکیل برسد تا بتواند براساس آنها اقدام کند. معمولا عمده ترین دلایل زنان برای طلاق، عدم پرداخت نفقه و یا ضرب و جرح عمدی است. به همین منظور باید حتما مدارک لازم در اختیار وکیل قرار گیرد.

طلاق آنلاین در گروه حقوقی آپادانا

برای انجام طلاق اینترنتی در گروه حقوقی آپادانا می توانید با شماره ۰۹۰۲۳۳۸۶۶۰۴ در واتساپ، تلگرام و پیام رسان ایرانی بله با ما در ارتباط باشید. همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن امور مربوط به قرارداد و نیز اخذ وکالت را برای شما انجام میدهند.

همچنین در مورد طلاق توافقی امور به صورت کاملا غیر حضوری انجام و پس از صدور رای، مدارک مربوط با پیک یا پست پیشتاز برای شما ارسال خواهد شد.