: لطفا به مقاله امتیاز دهید

در این مقاله در مورد شرایط و مزایای استفاده از وکیل طلاق توافقی خانم در پرونده‌های خانواده صحبت خواهیم کرد. زمانی که زندگی مشترک به پایان خود می‌رسد، زوجین در صورتیی که در مورد همه حقوق مالی و نیز شرایط جدایی با یکدیگر توافق داشته باشند، قطعا به سراغ طلاق توافقی خواهند رفت. در این شرایط انتخاب بسیاری از این افراد سپردن کار به وکیل طلاق توافقی است.

معمولا زن و شوهر یا یکی از آن‌ها امور مربوط به انتخاب وکیل را انجام می‌دهد. اما معمولا افراد در انتخاب فرد وکیل و نیز مرد یا زن بودن آن دچار مشکل می‌شوند. این موضوع در شرایطی که زوجین با یکدیگر بر سر مسائلی اختلاف دارند، خود را بیشتر نشان می‌دهد. معمولا آقا خواهان استفاده از وکیل مرد می‌باشد. اما زوجه تمایل به انتخاب وکیل طلاق توافقی خانم دارد. به همین جهت در این مقاله سعی بر بررسی این موضوع خواهیم داشت.

وکیل طلاق توافقی خانم

وکیل طلاق توافقی خانم چه شرایطی دارد؟

قبل از بررسی شرایط وکیل طلاق توافقی خانم باید این نکته را یادآور شد که وکلا به لحاظ جنسیتی و نیز حوزه فعالیت با یکدیگر تفاوتی دارند. این موضوع به این معناست که هر وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند تقریبا همه در همه دعاوی قابل طرح در مراجع قضایی اعلام وکالت نماید. اما نکته اینجاست که قطعا تخصص و تبحر وکیل در آن زمینه اولویت انتخاب وکیل می‌باشد. به طور کلی در حوزه خانواده معمولا وکیل خانم نسبت به وکیل آقا بیشتر فعالیت دارد. به همین جهت شرایط وکیل خانم در این زمینه عبارتند از:

  • وکیل طلاق توافقی ، وکیل پایه یک دادگستری دارای پروانه وکالت از کانون وکلا یا مرکز مشاوران قوه قضاییه است.
  • این وکیل دارای تجربه کاری بسیار زیاد در زمینه دعاوی مختلف خانواده از جمله طلاق توافقی است. همچنین، با رویه‌ها و روندهای موجود در مراجع قضایی و دادگاه خانواده آشنایی کامل دارد.
  • وکیل طلاق توافقی خانم دارای حس دلسوزی و مصلحت سنجی نسبت به موکل خود می‌باشد. این موضوع در پرونده‌های خانواده به خصوص زوجینی که دارای مشکلات فراوان و یا دارای فرزند بیشتر به چشم می‌آید.
  • صبوری و پشتکار زیاد نیز از جمله ویژگی‌های یک وکیل خانم می‌باشد.

مزایای استفاده از وکیل طلاق توافقی خانم

به طور کلی در پرونده‌های طلاق توافقی ترجیحا اکثر موکلین تمایل به استفاده از وکیل زن دارند. چرا که احساس می‌کنند که یک وکیل خانم در پرونده‌های خانواده کارایی بهتری دارد. مزایای استفاده از وکیل طلاق توافقی خانم عبارتند از:

  • پیگیری و پشتکار زیاد وکیل و در نتیجه تسریع در انجام پرونده
  • دقیق انجام شدن پرونده به دلیل توجه مناسب به جزییات
  • ارتباط بهتر وکیل و موکل به جهت حس همدردی بیشتر در وکلای خانم
  • سنجیده شدن بهتر مصلحت فرزندان
  • کاهش استرس و دغدغه موکل به دلیل تجربه وکیل خانم در پرونده های طلاق
  • حق الوکاله مناسب نسبت به وکلای مرد

بهترین روش برای انتخاب وکیل طلاق توافقی

روش‌های متعددی برای انتخاب وکیل طلاق توافقی خانم وجود دارد. اما باید توجه داشت که همچنان حرفه وکالت از جمله مشاغل سنتی است و افراد براساس اعتماد و تجربه فردی دیگران به وکیل مراجعه می‌کنند. به همین دلیل معمولا وکلایی که سابقه خوب و درخشانی در زمینه پرونده‌‌های خانواده هستند، تعداد زیادی از پرونده های جدید خود را از طریق معرفی به دست می‌آورند.

البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نگاه کسب و کار به مشاغل روش‌های متعددی برای ارائه خدمات به وجود آمده است. در حال حاضر، بسیاری از افراد با جستجو در اینترنت و فضای مجازی، وکیل طلاق توافقی را انتخاب می‌آیند. این روش نسبت به سایر روش‌ها بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر است. اما باید مراقب بود که اسیر تبلیغات غیر واقعی در فضایی نشوید.

همچنین مراجعه به محدوده مراجع قضایی و دفاتر خدمات قضایی می‌تواند برای پیدا کردن یک فرد مناسب جهت انجام امور مربوط به طلاق توافقی مناسب باشد.

حق الوکاله وکیل خانم

به طور کلی در مورد حق الوکاله عدد دقیق و مشخصی وجود ندارد. اما عوامل مختلفی نظیر تجربه و تخصص، آقا یا خانم بودن وکیل، محل و شهر وکالت، موضوع پرونده و میزان خدمات ارائه شده در حق الوکاله وکیل موثر است. در حال حاضر در شهر تهران حق الوکاله وکیل طلاق توافقی خانم بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان است. البته در شرایطی که زوجین هر دو با هم خواهان طلاق توافقی باشند، باید الزاما هر کدام یک وکیل جداگانه داشته باشند.

در این شرایط معمولا حق الوکاله در مجموع حدود ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان می‌باشد. البته چنانچه وکیل خدمات دیگری مانند اجرای صیغه طلاق و یا حضور در دفتر اسناد رسمی را داشته باشد، به این عدد اضافه می‌گردد. به عنوان توصیه تاکید می‌نماییم که در صورتی که به دنبال انجام طلاق توافقی هستید، بهتر است از وکیل استفاده نمایید. در این شرایط، می‌توانید بسیاری از آسیب‌های طلاق را کاهش دهید.