جهت هماهنگی و یا مشاوره حقوقی از طریق شماره زیر با گروه وکلای آپادانا در ارتباط باشید.

بسیاری از وکلا برای ارائه خدمات خود نظیر مشاوره حقوقی و پذیرش وکالت، شماره تلفن‌های ثابت و همراه معرفی می‌کنند تا مردم بتوانند از طریق تلفن با وکیل مدنظر خود تماس بگیرند. وکیل تلفنی نامی است که به این وکلا اطلاق می‌شود.

وکیل تلفنی، مشاوره خود را از طریق تلفن به مردم ارائه می‌دهد. بنابراین، باید بتواند از پشت تلفن به جنبه‌های مختلف موضوعی که موکل در مورد آن به دنبال مشاوره حقوقی است، احاطه پیدا کند. وکیل باید توانایی مدیریت گفتگوی تلفنی را به نحوی داشته باشد که بتواند در مدت زمان کوتاه سوالات مدنظر خود را در مورد موضوع مشاوره از موکل بپرسد و به سرعت پاسخ‌ها را تجزیه و تحلیل نموده و راه حل نهایی را به موکل ارائه دهد.

وکیل تلفنی، یکی از سریع‌ترین راه‌های دسترسی به وکیل و مشاوره حقوقی با وی می‌باشد. اما باید توجه داشت که در هنگام مشاوره با وکیل می‌بایست اطلاعات لازم به دور از هر گونه شلوغ کاری و یا پنهان واقعیت به وکیل انتقال یابد تا وی نیز بتواند مشاوره‌ای درست و دقیق را ارائه دهد.

مزایای استفاده از وکیل تلفنی

به طور کلی مزایای استفاده از وکیل تلفنی عبارتند از:

  • یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های ارتباطی با وکیل
  • امکان انتقال سریع موضوع مورد مشاوره به وکیل
  • شنیدن صدا و لحن وکیل و نیز پرسیدن سوالات مختلف در حین مشاوره
  • امکان مشاوره حقوقی با چندین وکیل و انتخاب بهترین وکیل برای قبول وکالت پرونده

بسیار از موسسات حقوقی و دفاتر وکالت با اعلام شماره‌های تماس معمولا ثابت با تعداد خطوط بالا و به کارگیری وکلا و مشاورین متعدد، اقدام به ارائه خدمات مشاوره حقوقی به تعداد بالا در طول شبانه روز می‌نمایند.

وکیل تلفنی

وکیل تلفنی خانواده

دعاوی خانواده یکی از حوزه‌هایی است که حجم زیادی از تماس‌های تلفنی را به خود اختصاص می‌دهد. بسیاری از زوجین با استفاده از خدمات مربوط به وکیل تلفنی خانواده سوالات خود در این حوزه را می‌پرسند. سوالاتی نظیر نحوه و مراحل طلاق توافقی، شرایط طلاق از سمت زن، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه و اجرت المثل، حضانت و حق ملاقات فرزند، الزام به تمکین زوجه، اذن خروج از کشور، محاسبه مهریه به نرخ روز، کارشناسی نفقه، شرایط منزل برای تمکین زوجه، شرط تنصیف اموال، وکالت در طلاق، هزینه وکیل طلاق و … از جمله مسائلی است که محور سوالات افراد از وکیل تلفنی خانواده است.

وکیل تلفنی خانواده باید در مورد تمامی مسائل و موضوعات حقوق خانواده تسلط کامل داشته باشد و بتواند بهترین راهکار را به فرد ارائه دهد.

وکیل تلفنی ملکی

موضوعات ملکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین دعاوی حقوقی هستند. پاسخ دادن به سوالات توسط وکیل تلفنی ملکی نیازمند بررسی مدارک پرونده است. اغلب پرونده‌های ملکی دارای اسناد و مدارکی هستند که مطالعه و بررسی آن‌ها در نحوه و شکل مشاوره حقوقی بسیار موثر است. مسائلی نظیر تخلیه ملک مسکونی و تجاری، اجرت المثل ایام تصرف، افزار و عدم افراز ملک مشاعی، دستور فروش ملک مشاعی، الزام به تنظیم سند رسمی، شرایط دریافت گواهی عدم حضور در دفتر اسناد رسمی، نحوه تنظیم مبایعه نامه و صلحنامه، صلح عمری، خلع ید، اثبات مالکیت، سرقفلی، قراردادهای پیش فروش آپارتمان، قرارداد مشارکت در ساخت و … نیز از مهمترین مسائلی هستند که وکیل تلفنی در این حوزه به آن‌ها پاسخ می‌دهد.

وکیل کیفری

افرادی که پرونده کیفری هستند، اعم از شاکی و متهم، همواره سوالات زیادی در مورد پرونده‌های خود دارند. پرونده‌های کیفری به دلیل اهمیت موضوع و نیز بحث مجازات همواره حجم زیادی از مشاوره‌های تلفنی را به خود اختصاص می‌دهد. وکیل تلفنی کیفری معمولا سوالاتی در حوزه‌هایی نظیر توهین، تهدید، افترا، جعل، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع، خیانت در امانت، فروش مال غیر، رابطه نامشروع، سرقت، حمل و نگهداری مواد مخدر و مشروبات الکلی، سوء پیشینه کیفری، مجازات‌های جایگزین حبس، مجازات تعزیری و … را پاسخ می‌دهد. سوالات کیفری نیز معمولا دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند و می‌بایست موضوع به صورت کاملا واضح و دقیق برای وکیل طرح گردد.

وکیل مالی

دعاوی مالی نیز از جایگاه بسیار مهمی برخودار هستند. به همین جهت وکیل تلفنی می‌بایست در این زمینه تبحر و تخصص کافی داشته باشد تا بتواند مشاوره حقوقی دقیقی ارائه دهد. مسائلی نظیر مطالبه وجه چک، مطالبه وجه سفته، مطالبه وجه رسید عادی اجراییه چک صیادی، واخواست سفته، توقیف اموال، اعسار از پرداخت هزینه دادرسی و اعسار از پرداخت محکوم به، استرداد مال منقول، خسارت تاخیر تادیه، مطالبه خسارت، دعاوی مربوط به بیمه و دیه، الزام به انجام تعهد مالی، وجه التزام قراردادی و … از جمله مسائلی است که در سوالات حقوقی مالی پرسیده می‌شوند.

نکات استفاده از خدمات تلفنی

در هنگام استفاده از خدمات وکیل تلفنی باید نکات زیر را رعایت کنید:

  • بهترین زمان استفاده از خدمات وکیل تلفنی معمولا اوایل صبح تا ظهر است. چرا که وکیل تلفنی در طول بازه کاری خود در طول روز حداقل ۵۰ مشاوره ارائه می‌دهد که این امر موجب خستگی وی در ساعات پایانی روز می‌گردد.
  • سعی کنید، پرونده خود را به گونه‌ای مطرح کنید که ظرف دو الی سه دقیقه بتوانید سوالات خود و جنبه‌های مختلف پرونده را به طور مختصر برای وکیل تلفنی مطرح کنید و سپس منتظر پاسخ بمانید. طولانی کردن زمان طرح سوال موجب پایین آمدن کیفیت مشاوره می‌گردد.
  • چنانچه پرونده یا مشکلی در دادگاه دارید و یا سوال مهمی دغدغه ذهنی شما شده، بهتر است خودتان با وکیل صحبت کنید. گاها افراد به دلیل ترس، خجالت و … از افراد دیگر تقاضا می‌کنند که با وکیل تلفنی صحبت نماید. این امر ممکن است، باعث می‌شود که پرونده به طور کامل درست به وکیل انتقال نیابد و از طرفی پاسخ توسط فردی که با وکیل صحبت کرده به طور ناقص به شما انتقال یابد.

چنانچه پاسخ شما مستلزم بررسی اسناد و مدارک مکتوب است، بهتر است از مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی حضوری با بهترین وکیل استفاده نمایید.

وکیل تلفنی در تهران

در کلان شهر تهران وکلا و موسسات حقوقی بسیاری خدمات مشاوره حقوقی تلفنی را ارائه می‌دهند. با توجه به ترافیک و وسعت شهر تهران شاید بهترین و ارزان‌ترین گزینه در ابتدای مسیر یک پرونده استفاده از خدمات وکیل تلفنی است. سپس، می‌توان با توجه به اطلاعات ارائه شده در مشاوره حقوقی تلفنی نسبت به دریافت مشاوره حقوقی حضوری اقدام نمود.

گروه حقوقی آپادانا برای شهروندان عزیز این امکان را فراهم نموده است که با تماس با شماره ۰۲۱۷۷۷۲۸۴۵۴ بتوانند در طول روز از ساعت ۹.۳۰ تا ۱۸ مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نموده و پاسخ سوالات خود را در کوتاه‌ترین زمان دریافت نمایند.

همکاران و مشاورین ما  در همه زمینه‌های مختلف خانواده، مالی، ملکی، کیفری، امور قراردادها، ثبت احوال و … آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان می‌باشند.

وکیل تلفنی رایگان، خوب یا بد؟

به طور کلی در هر فعالیت خدماتی که توسط هر فرد یا گروهی ارائه می‌شود، نیازمند پرداخت هزینه است. به خصوص که اگر آن فرد از محل ارائه خدمات، کسب درآمد نماید. خدمات وکیل تلفنی نیز از قاعده مستثنی نیست. بسیاری از موسسات و وکلا، هزینه‌های بسیاری برای راه‌اندازی دفتر و خطوط تلفن و نیز تبلیغات جهت ارائه خدمات می‌نمایند و طبیعتا پایداری این سیستم‌ها نیازمند پرداخت هزینه است.

از طرفی، قطعا ارائه خدمات با کیفیت مستلزم پرداخت هزینه مربوط به آن خدمات است. طبعا یک وکیل یا مشاوره حقوقی با تجربه همانند یک دکتر متخصص برای ارائه خدمات مشاوره‌ای خود حق المشاوره دریافت می‌نماید. در واقع باید، پرداخت حق المشاوره برای یک مشاوره با کیفیت نه‌تنها از بین رفتن هزینه نیست، بلکه یک سرمایه گذاری بلند مدت است و از بسیاری از خسارات جلوگیری می‌کند. به خصوص در پرونده‌هایی که زمان بر بوده و یا موضوع ارزش مالی بسیاری دارد. یا حتی در پرونده‌های کیفری که ممکن است اشتباه در طرح شکایت و یا دفاع برای فرد مخاطرات جدی ایجاد نماید.

گروه وکلای آپادانا با بهره‌گیری از خطوط مختلف تلفن ثابت و همراه و نیز تعداد بالای مشاورین حقوقی آماده پاسخگویی به سوالات حقوقی شما متقاضیان و موکلین عزیز می‌باشد.

شماره وکیل تلفنی

برای آن که بتوانید با وکیل تلفنی صحبت کنید باید شماره وی را داشته باشید. برای به دست آوردن شماره وکیل تلفنی می‌توانید در سایت‌ها و فضای مجازی جستجو کنید. بسیاری از سایت‌ها و پلتفرم‌های ارائه خدمات حقوقی انواع و اقسام وکلا را به شما معرفی می‌کنند.

همچنین اگر دوستان و آشنایان شما در مورد موضوع مشابه شما قبلا از وکیل مشاوره حقوقی دریافت کرده‌اند، می‌توانید شماره آن وکیل را دریافت کنید. قطعا در این شرایط، اعتماد شما به وکیل بیشتر خواهد بود. به طور کلی باید این نکته را درنظر گرفت که یکی از شاخص‌های مهم برای انتخاب وکیل، پاسخگویی وی می‌باشد. چنانچه وکیل در اکثر موارد در دسترس باشد و پاسخ سوالات شما را بدهد، می‌تواند گزینه مناسبی برای سپردن پرونده باشد.

زیرا در بسیاری از شرایط، امکان دسترسی مستقیم به وکیل وجود ندارد و باید در کوتاه تررین زمان ممکن با وکیل صحبت شود. وکیل تلفنی این مزیت را دارد که در اکثر شرایط و زمان‌ها امکان دسترسی به وی وجود دارد و شما با گرفتن شماره وی می‌توانید با وی صحبت کنید و علاوه بر انتخاب مسیر درست در موضوع خود از دغدغه و اضطراب خود بکاهید.

وکیل تلفنی یا حضوری

حتما برای شما که درگیر یک موضوع حقوقی هستید، این سوال پیش آمده که وکیل تلفنی یا حضوری کدامیک بهتر است. پاسخ به این سوال قطعا بستگی به موضوع مشاوره دارد. برخی از سوالات و مشاوره های حقوقی بسیار کوتاه و ساده و در حد یکی دو سوال با پاسخ بسیار اندک هستند. در این شرایط، قطعا استفاده از خدمات وکیل تلفنی بسیار به صرفه‌تر و بهتر است. به طور مثال در مورد دعاوی خانواده، معمولا سوالاتی وجود دارد که پاسخ آن‌ها کوتاه است. از طرفی فرد سوال کننده فعلا قصدی برای طرح دعوی ندارد و یا پرونده فعالی در دادگاه علیه موجود نیست.

اما در بسیاری از موارد، مشاوره حقوقی منحصر در یکی دو سوال نیست. بلکه نیازمند بررسی مدارک پرونده و مشاوره مستقیم با وکیل است. زمان مشاوره در این موارد معمولا بیش از نیم ساعت است. همچنین لازم است که در هنگام صحبت در مورد موضوع پرونده، مدارک نیز به صورت همزمان به وکیل نشان داده شود. معمولا مشاوره های مالی، ملکی و کیفری از این دست هستند.

اما به طور کلی می‌توان در هر شرایطی، بهتر است اول با وکیل تلفنی در موضوعی که می‌خواهید صحبت کنید. چنانچه وکیل تشخیص بر برگزاری جلسه حضوری داشت، حتما با گرفتن وقت از وی مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.