جهت هماهنگی و یا مشاوره حقوقی از طریق شماره زیر با گروه وکلای آپادانا در ارتباط باشید.

وکیل تهران با حق الوکاله مناسب

در این نوشتار، با ویژگی‌ها و مزایای وکیل تهران و نحوه ارتباط با وکیل آشنا خواهید شد. تهران، به عنوان پایتخت ایران، به لحاظ جمعیت، شلوغ ترین و پر ازدحام‌ترین شهر کشور محسوب می‌شود. بنابراین، مشکلات و مسائلی که برای افراد ساکن در این شهر رخ می‌دهد، بیش از سایر نقاط کشور است. مباحث حقوقی نیز از این امر مستثنی نیست و طبیعتا به دلیل تعداد زیاد خانواده‌ها، کسب و کارها، املاک و اراضی و جرائم، مردم بسیاری درگیر فرایندهای حقوقی هستند. به همین جهت افراد بسیاری هستند که برای حل مشکلات و پرونده های حقوقی خود به دنبال وکیل تهران هستند.

علاوه بر این برخی از افرادی که در شهرستان‌ها زندگی می‌کنند، اعتقاد دارند که پرونده های خود را به وکیل تهران بسپارند تا شانس خود را برای پیروزی در پرونده افزایش دهند. بنابراین، خیلی از افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی روی وکلای تهران حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

تعریف وکیل تهران

همانطور که می‌دانید وکلای بسیاری در کشور وجود دارند که مشغول به فعالیت هستند. سوال اینجاست که وکیل تهران به چه شخصی اطلاق می‌‌شود. وکیل تهران کسی است:

 • تحصیلات عالی در رشته حقوق و یا در رشته‌های مرتبط به آن را حداقل تا مقطع کارشناسی داشته است.
 • در آزمون مربوط به وکالت برگزار شده توسط کانون وکلای دادگستری و یا مرکز مشاوران قوه قضاییه شرکت کرده است.
 • امتیاز وی در آزمون به گونه‌ای بوده که در گروه وکلای کانون مرکز و شهر تهران پذیرفته شده است.
 • دارای پروانه وکالت پایه دو (کارآموزی) و یا پروانه وکالت پایه یک می‌باشد.

وکیل تهران شخصی است که حق تاسیس و راه اندازی دفتر در سطح شهر تهران و نصب تابلوی خود را دارد. سایر وکلا مربوط به کانون ها و شهرهای دیگر مجوز زدن تابلو و راه اندازی دفتر به نام خود را در شهر تهران ندارند. این موضوع اهمیت وکلای تهران را تا حد زیادی نشان می‌دهد.

وکیل تهران

ویژگی های وکیل تهران

حال باید دید وکیل تهران دارای چه خصوصیاتی است که او را از سایر وکلا متمایز می‌کند. این ویژگی ها عبارتند از:

 • تجربه کاری بیشتر : به دلیل تعداد زیاد پرونده هایی که در زمینه‌های مختلف خانواده، مالی، ملکی و کیفری در سطح شهر تهران وجود دارد، وکیل می‌تواند علم و تجربه خود را در همه زمینه‌ها و یا یک زمینه به طور چشمگیری افزایش دهد.
 • تنوع بسیار زیاد : شهر تهران به گونه‌ای است که در همه مناطق و خیابان‌های اصلی تهران تعداد بسیاری وکیل مشغول فعالیت هستند. وکیل خانم یا وکیل آقا، وکیل کارآموز یا وکیل پایه یک دادگستری و نیز وکلای متخصص در زمینه‌های مختلف همگی در دسترس مردم تهران هستند و همین موضوع قدرت انتخاب را برای مردم افزایش می‌دهد. البته تعداد زیاد وکیل ممکن است در برخی از حوزه‌های وکالت به جهت عدم شناخت مردم از وکلا، کمی سردرگمی را به همراه داشته باشد.
 • خدمات متنوع : رقابت موجود میان وکلا به خصوص در پرونده‌های خانواده و مالی موجب می‌شود که مردم با خدمات بهتری در این زمینه‌ها روبرو شوند.
 • عدم وجود مشکل تمرکز : وکیل تهران به جهت آن که در محل اصلی پروانه خود فعالیت می‌کند، مشکل تمرکز ندارد و می‌تواند هر تعداد که توانایی دارد، پرونده بگیرد.

نحوه مراجعه به وکیل تهران

یکی از سوالات مردم هنگام مواجهه با یک پرونده حقوقی آن است که چگونه به وکیل تهران مراجعه کنم؟ پاسخ این پرسش واحد نیست. در واقع راه‌های مختلفی برای مراجعه به وکیل تهران وجود دارد. در این بخش، نحوه مراجعه به وکیل تهران بررسی شده است:

 • مشاوره حقوقی تلفنی: شاید راحت‌ترین راه برای شروع ارتباط با وکیل تهران، مشاوره حقوقی تلفنی باشد. در این روش، ابتدا فرد از طریق تماس تلفنی مشکل خود را با وکیل تهران در میان می‌گذارد و ابعاد پرونده را به اختصار برای وی روشن می‌سازد. چنانچه مشکل حقوقی ساده باشد، وکیل تهران در همان مشاوره حقوقی تلفنی راهکارهای لازم را به موکل داده تا بتواند مشکل خود را حل کند.
 • مشاوره حقوقی آنلاین: معمولا وکلا و موسسات حقوقی کانال‌ها و صفحات مجازی زیادی را در اختیار مردم قرار می‌دهند تا بتوانند به راحتی با وکیل تهران ارتباط اینترنتی برقرار کنند. در حال حاضر واتساپ، اینستاگرام و تلگرام از پیام رسان‌های محبوب برای این ارتباط هستند. مردم مشکلات خود را در قالب فایل صوتی، متنی، تصویری به وکیل انتقال می‌دهند. این روش به نسبت مشاوره حقوقی تلفنی روش بهتری است. چرا که فرد به راحتی می‌تواند جزئیات پرونده را برای وکیل ارسال کند.
 • مراجعه حضوری به دفتر وکیل تهران: در مراجعه حضوری، شما به راحتی و به صورت مستقیم با وکیل تهران صحبت می‌کنید. یکی از مهم‌ترین مزایای مراجعه حضوری آن است که زمان محدودیت ندارد. یعنی هر چقدر که لازم باشد، برای بررسی ابعاد پرونده می‌توانید با وکیل تهران مشاوره حقوقی داشته باشید. همچنین اصول اسناد و مدارک به صورت مستقیم به رویت وکیل می‌رسد و از این حیث احتمال اشتباه و خطا به شدت کاهش پیدا می‌کند. مراجعه حضوری به وکیل تهران در خیلی از دفاتر مستلزم پرداخت هزینه حق المشاوره است.

بهترین وکیل در تهران

با توجه به مطالبی که گفته شد، یکی از سوالات اساسی اینجاست که چگونه از میان قشر عظیم وکلای تهران، می‌توان بهترین وکیل را انتخاب نمود؟ اساسا راهکار انتخاب بهترین وکیل چیست؟ این سوال پاسخ واحد ندارد. چرا که پارامترهای بسیاری در انتخاب بهترین وکیل موثر است. عواملی مانند موضوع پرونده، مرجع قضایی رسیدگی کننده به پرونده، خواهان یا خوانده بودن و نیز شاکی یا متهم بودن موکل، میزان حق الوکاله و … در تعیین بهترین وکیل اثر بسزایی دارد. در واقع، برای هر فرد و متناسب با شرایط وی بهترین وکیل متفاوت است. به همین جهت:

دعاوی خانواده

بهترین وکیل در حوزه خانواده فردی است که در دعاوی خانواده نظیر طلاق توافقی، طلاق از سمت زوج یا زوجه، حضانت، استرداد جهیزیه، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، اثبات نکاح و فسخ آن، تنفیذ طلاق و … پرونده های متعددی را انجام داده و رزومه قابل ارائه‌ای داشته باشد. همچنین وکیل تهران می‌بایست از رویه‌های مختلف موجود در مجتمع‌های قضایی خانواده تهران نظیر مجتمع قضایی خانواده یک شهید محلاتی، مجتمع قضایی خانواده دو ولنجک، مجتمع قضایی شهید باهنر در شرق تهران، مجتمع قضایی شهید صدر در شمال تهران، مجتمع قضایی مفتح در غرب تهران، آشنایی کامل داشته باشد و در شعبات مختلف آن‌ها به دفاع از موکل پرداخته باشد. بهترین وکیل در دعاوی خانواده، باید فردی صبور و دلسوز و یک روانشناس باشد و بتواند با توانایی اقناع‌گری خود زوجین را به سوی مصالحه و یا گرفتن حق موکل خود سوق دهد.

دعاوی مالی

بهترین وکیل در دعاوی مالی شخصی است که به قانون تجارت و نیز قانون مدنی و آیین دادرسی مدنی تسلط کافی داشته باشد. پرونده‌های مختلف مالی نظیر مطالبه وجه چک و سفته و مطالبه وجه عادی، توقیف اموال، فک رهن، مطالبه خسارت و … را در کارنامه خود داشته باشد. با روند دعاوی مالی در دادگاه، اجرای ثبت و شورای حل اختلاف آشنا باشد. بهترین وکیل در دعاوی مالی شخصی است که حق الوکاله مناسب هم برای خود و هم برای موکل را پیشنهاد دهد.

دعاوی کیفری

بهترین وکیل در زمینه پرونده های کیفری شخصی است که در دعاوی مختلفی نظیر کلاهبرداری، جعل، سرقت، مواد مخدر، رابطه نامشروع، خیانت در امانت، ضرب و جرح، توهین و تهدید، دیه و … پرونده‌های زیادی را به نتیجه رسانده باشد. بهترین وکیل کیفری شخصی است که با پشتکار بسیار پیگیری‌های لازم را در دادسرا، کلانتری، دادگاه و سایر مراجع به درستی و به موقع انجام دهد. از طرفی با صبر و حوصله به دغدغه‌های موکلین خود گوش فرادهد. پرونده های کیفری معمولا جزو دشوارترین پرونده‌هاست که انرژی زیادی را می‌‌طلبد.

دعاوی ملکی

بهترین وکیل در دعاوی ملکی شخصی است که به قانون ثبت تسلط کافی داشته باشد. پرونده‌های ملکی معمولا جزو پیچیده‌ترین پرونده ها هستند. پرونده‌هایی نظیر الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، تخلیه، سرقفلی، تقسیم ترکه، مشارکت در ساخت و … پرونده‌هایی هستند که در حوزه ملکی قرار می‌گیرند. بهترین وکیل در این حوزه کسی است که از میان انبوه اسناد و مدارک بتواند نکات لازم را استخراج نماید. پرونده‌های ملکی که در بستر خانواده رخ می‌دهد نظیر املاک ورثه‌ای دارای پیچیدگی‌هایی هستند که می‌بایست به دست بهترین وکیل سپرده شوند.

مشاوره حقوقی با وکیل تهران

مشاوره حقوقی اولین قدم در شروع یک دعوی حقوقی یا کیفری است. مشاوره حقوقی با وکیل تهران می‌تواند مزیت‌های بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. اما باید توجه داشتید که برای انجام مشاوره حقوقی حتما به سراغ وکیلی بروید که در زمینه موضوع مورد مشاوره، تخصص و تجربه کافی داشته باشد. این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است.

خوشبختانه در شهر تهران در زمینه‌های مختلف حقوقی و کیفری، وکیل مجرب و متخصص وجود دارد. به طور مثال، چنانچه به دنبال وکیل تهران در حوزه خانواده باشید، با یک جستجوی ساده در اینترنت و یا از افرادی که تجربه استفاده از وکیل در پرونده‌های خود را دارند، می‌توانید، یک وکیل خوب را پیدا نمایید.

یکی دیگر از نکات مهم آن است که حتما سعی نمایید، از گزینه مشاوره حضوری با وکیل بهره‌مند شوید. مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین صرفا برای سوالات کوتاه و یا آشنایی کلی با مسیر پرونده مناسب است. اما برای آن که بخواهید اقدام عملی در جهت پیشبرد پرونده خود انجام دهید، بهتر است حضورا وکیل را ملاقات نمایید.

حق الوکاله وکیل تهران

به طور کلی حق الوکاله هر وکیلی به میزان تجربه و تخصص او بستگی دارد. در شهر تهران، با توجه به تعداد زیاد وکیل در حوزه‌های مختلف، حق ‌الوکاله وکیل تهران بسیار متفاوت است. اما باید توجه داشت که حق الوکاله نباید اولویت اول موکلین عزیز قرار گیرد. همچنین لزوما، حق الوکاله زیاد یا کم نشان دهنده خوب یا بد بودن وکیل نیست.

به طور کلی پرونده‌های خانواده کم‌ترین میزان حق الوکاله و پرونده‌های ملکی بیشترین حق الوکاله را به خود اختصاص می‌دهند. همچنین وکلای با سابقه‌تر و با تجربه‌تر در تهران حق الوکاله بیشتری دریافت می‌کنند. البته در مورد حق الوکاله تفاوتی میان وکیل خانم یا آقا وجود دارد. مهمترین نکته در مورد حق الوکاله تناسب رقم دریافتی توسط وکیل تهران با میزان دشواری پرونده، زمان پرونده و تجربه و تخصص وکیل است.

شماره وکیل تهران

یکی از کارهای واجبی که هر یک از افراد باید انجام دهند، ذخیره کردن شماره وکیل در تلفن همراه خود است. زیرا معمولا در طول زمان، مشکلات حقوقی مختلفی برای هر فردی پیش می‌آید که نیاز به مشاوره وجود دارد. در شهر تهران این موضوع خیلی مهم و حیاتی است. زیرا هم افراد مشکلات حقوقی بیشتری دارند و هم این که معمولا به دلیل مسافت و ترافیک، دسترسی حضوری به وکیل تهران سخت است. برای همین اکثر افراد با ذخیره شماره وکیل تهران در گوشی خود در زمان مشاوره از آن استفاده می‌کنند.

پیدا کردن شماره وکیل تهران آنچنان سخت نیست. کافی است فقط اندکی در موتورهای جستجو و یا فضای مجازی بگردید. سایت و گروه‌های حقوقی بسیاری در مورد ارائه انواع خدمات حقوقی از جمله معرفی وکیل به شما مشاوره می‌دهند. داشتن شماره وکیل این امکان را به شما می‌دهد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید به وکیل دسترسی داشته باشید. از طرفی با توجه به گسترش امکانات مجازی امکان برقراری ارتباط از همه جای دنیا وجود دارد. به همین دلیل، بسیاری از ایرانیان خارج از کشور نیز با داشتن شماره وکیل دیگر دغدغه نخواهند داشت.

علاوه بر با داشتن شماره، امکان ارسال مدارک در پیام‌رسان‌ها برای بررسی وکیل نیز وجود دارد. همه این موارد به شما کمک می‌کند تا پس از بررسی اجمالی موضوع توسط وکیل تهران و اطمینان از تبحر و توانایی وی در مورد موضوعی که نیاز به همکاری وی دارید، بتوانید به صورت حضوری به وی مراجعه کنید.

بهترین وکیل تهران در گروه وکلای آپادانا

گروه وکلای آپادانا با بیش از ۵ سال سابقه افتخار دارد که به صورت تخصصی با وکلای تهران همکاری می‌نماید. گروه وکلای آپادانا در هر بخش از حوزه وکالت با تعداد زیادی وکیل همکاری دارد که همگی جزو بهترین وکلای تهران محسوب می‌شوند. با مشاوره حقوقی با این مجموعه می‌توانید از بهترین وکلای حقوقی متناسب با موضوع پرونده خود بهره‌مند شوید. در گروه حقوقی آپادانا انواع خدمات، نظیر مشاوره حقوقی، تنظیم انواع متون حقوقی نظیر دادخواست ، شکواییه ، اظهارنامه ، لایحه و نیز انواع قرارداد نظیر مبایعه نامه ، صلحنامه ، قرارداد مشارکت، قرارداد جعاله و … تنظیم می گردد.

همچنین اگر به دنبال وکیل مجرب و متخصص و پیگیری در امور پرونده هستید، گروه حقوقی آپادانا متناسب با وضعیت پرونده شما بهترین وکیل را در اختیار شما قرار می دهد.

وکیل برای شهرستانی ها

بسیاری از تماس‌هایی که با گروه حقوقی آپادانا برقرار می‌شود، مربوط به افرادی است که خارج از تهران زندگی می‌کنند. برخی از موکلین عزیز تمایل دارند که از وکیل تهران مشاوره حقوقی بگیرند. همچنین، خواهان این موضوع هستند که پرونده خود را در دادگاه به وکیل تهران بسپارند.

 باید توجه داشته باشید، علاوه بر حق الوکاله وکیل باید هزینه سفر و اقامت وی را درنظر بگیرید. در پرونده‌هایی مانند پرونده‌هایی خانواده، به خصوص پرونده‌هایی که زوجه خواهان دعوی است، وکیل تهران به راحتی می‌تواند از شهر تهران اعلام وکالت و طرح دعوی نماید. بنابراین، نیازی به حضور وکیل در شهر محل سکونت موکل نیست.

اما در پرونده‌های کیفری و ملکی با توجه به این که محل وقوع جرم و یا محل وقوع ملک تعیین کننده دادگاه صالح به رسیدگی است، وکیل باید به شهر مربوطه مراجعه کند. بنابراین، پیشنهاد می‌گردد تمامی موارد فوق را بررسی نموده و سپس در صورت مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها، اقدام به انتخاب وکیل نمایید.